“ ЛАЗАР „

Е-пошта :   rjlazar@pudrsimamilosevic.edu.rs

Руководилац вртића :  Ана Богосављевић

Медицинска сестра на ПЗЗ :  Тамара Спасојевић

Процес имплементације нових Основа програма симболично названог „Године узлета“ , заступљен је у раду у вртићу „Лазар“. Усмерен је на добробит сваког детета и на односе, на игру и учење.

Вредност, лепота и моћ овог програма је што не даје „рецепте“ и „ готова решења“, већ су деца и васпитачи креатори програма који са родитељима заједно граде односе, подстичу различите начине учешћа, развијају средину за учење, промишљају и истражују. Зато су „године“ на предшколском узрасту јединствене и дају деци крила за цели живот.

Омогућавање квалитетних прилика за учење у раном детињству утиче позитивно на даље животне перспективе сваке особе. Простор и време су организовани тако да се подстичу различити облици груписања деце, који пружају могућности деци  да раде заједно и сарађују,као и могућност деци да се осаме када се баве неком активношћу. Материјали и средства су груписани и лако приступачни, а деца могу да самостално реорганизују и уређују простор.